18 Aralık 2016 Pazar

Homemade Tales

          Hayalini kurduğum  ve geçen seneden beri dillendirdiğim homemade  tales *  buluşmaları hayata geçmeye hazırlanıyor.Yeni  yıl itibariyle    evini açmak isteyenlerin  kapısını çalıp  davete  icabet edenlerle  eşikten geçip aynı çatıda  buluşuyoruz. Çemberde herkes yerini alıyor ve hikayelerimizi  birbiriyle buluşturuyoruz.
        Açacağım bu alanda öncelikle niyetim  dinleme kaslarımızı  güçlendirmek ,birbirimizin hikayelerine can kulağı vermek.Bağ kurmak ve mevcut bağlarımızı güçlendirmek, beraber hayale yatmak, hayallerimizi  paylaşmak, içimizdeki çocukla buluşmak oyun oynamak, saçmalama özgürlüğü tanımak kendimize, yaratıcı tarafımızla bağ kurabileceğimiz farklı egzersizler yapmak bazı bazı dans  edip hareket etmek  bazı bazı yazıp çizip resmetmek. Çok esnek, yenilenmeye ,değişime her an açık bir alan. Bir niyetim de aslında  bu  buluşmaların şehirlerde topluluk oluşturma sürecine  hizmet etmesi.Aklımda gönlümde paylaşmak istediğim çokça şey var .Gelen insanların da ihtiyaçları istekleriyle beraber yoğrulacak bir süreç .Ben epey heyecanlıyım. Nasıl olacağını ben de bilmiyorum.Yapalım görelim Daha çağrı açmadan  evininin kapılarını açmaya gönüllü  arkadaşlarım var sırada.Çok şükür .Aylık olmasını niyet ettiğim  yaklaşık 15 kişi ile sınırlandırmayı düşündüğüm bu buluşmaların ilki  Ocak ayında Alsancak’da bir arkadaşımın evinde olacak. Detayları ilerleyen süreçte paylaşacağım.

*Homemade tales  ismini İstanbul’da şifahen masallar anlatan arkadaşım Beyza Akyüz’den duydum.Yaşadığı  evde yaptığı masal geceleri var ben bunu başka evlere de taşımak istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder